Hapishanede saldırıya uğrayan seri katil öldü

Kanada’da hüküm giyen ve hapis cezasının infazı için hapishanede bulunan 74 yaşındaki seri katil Robert Pickton, başka bir tutuklunun saldırısı sonucu öldü. Hapishane yetkilileri, mayıs ayında saldırıya uğrayan tutuklunun dün öldüğünü duyurdu.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Pickton Kanada’nın en ünlü seri katillerinden biriydi. 2007 yılında mahkum edilen Pickton, uyuşturucu bağımlıları ve seks işçilerini öldürmüş, ardından British Columbia’daki bir domuz çiftliğinde cesetleri parçalara ayırmıştı. Vancouver yakınlarındaki mülkünde ceset kalıntılarının bulunmasının ardından altı kadını öldürmekten suçlu bulunan seri katil, ömür boyu hapse mahkum edilmiş, sonrasında hakkındaki 20 diğer cinayet suçlaması düşürülmüştü.

DOMUZ ÇİFTLİĞİNDE 33 KADININ DNA’SI TESPİT EDİLDİ

Kanada Ceza İnfaz Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, Pickton, 19 Mayıs’ta Quebece’te tutulduğu hapishanede saldırıya uğradıktan yaklaşık iki hafta sonra öldü. Açıklamada, mahkumun saldırının ardından tedavi için hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Pickton’ın öldürdüğü tespit edilen kişiler, tutuklandığı 2002’ye kadar 10 yılı aşkın süre boyunca Vancouver’ın Downtown Eastside mahallesinden kaybolan 60’ı aşkın kadınlardandı.

Çoğu yerli olan 33 kadının DNA kalıntıları seri katilin Port Coquitlam’daki domuz çiftliğinde bulundu. 2016 yılında yayınlandıktan saatler sonra Amazon’da satışı durdurulan ve Pickton’ın yazdığı ileri sürülen bir kitapta, hükümlü, masum olduğunu savunuyordu. Yayıncı, kitabın Amazon’dan çekilmesini isteyerek öldürülenlerin ailelerinden özür diledi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x