Şili ve Peru’dan İstanbul’a gelen şebekeden film gibi hırsızlık

Üçü de Latin Amerika ülkeleri Şili ve Perulu olan 3 kişi, hırsızlık için İstanbul’a geldi. Bu yılın başında İstanbul’a geldikleri anlaşılan şebeke Beyoğlu Tophane’de konakladı; hırsızlık için Esenyurt’ta keşif yaptı.

Emlakçı Emin Kızılateş geçen 16 Ocak günü bankaya gitti. Kızılateş, saat 14.00 gibi bankadan çıktı. Kızılateş’in elinde içi para dolu bir poşet bulunuyordu. Kızılateş, aracına bindi ve içinde 250 bin TL bulunan poşeti ön koltukların arasına koydu. Kızılateş bu esnada, aracın bir lastiğinin havasının indiğini fark etti.

ŞEBEKE, ANBEAN TAKİP ETTİ
Kızılateş, aracında indiği esnada, kendisini takip eden hırsızlık şebekesi de hareketlendi. İkisi motosiklet biri araç kullanan şebeke, Kızılateş’i adım adım takip etti. Kızılateş, aracın lastiğine baktırmak için bankanın hemen yakınındaki lastikçinin olduğu sokağa girdi.

SANİYELER İÇİNDE ORTALIK HAREKETLENDİ
Kızılateş araçtan indiği esnada, hırsızlık şebekesinde Diego Andres Hernandez (43), Kızılateş’in yanına gelerek adres sormaya çalıştı. Bu kişi, adres sorma bahanesi ile Kızılateş’i aracın başından uzaklaştırdı. Kızılateş, bu kişiye adres tarif etmeye çalıştığı esnada dikkat çeken bir hareketlilik oldu.

MOTOSİKLETLİ EKİP PARAYI ALDI
Motosikletli ekip olarak hareket eden Rodrigo Vidal Ramirez ve Claudio Patricio Gallardo, hızla aracın yanına gelerek para dolu poşeti alarak uzaklaştı. Bu esnada, Kızılateş’in yanında adres sorma bahanesi ile bulunan Hernandez de hızla uzaklaştı.

ADRESİ SORAN YAKALANDI
Saniyeler içinde parasını kaptıran Kızılateş, polise başvurdu. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şebekenin izini sürmeye başladı. Olaydan 10 gün sonra, şebeke üyelerinden Hernandez, kiraladığı motosikleti teslim etmeye gittiği sırada yakalandı. Bu kişiye teşhis işlemi yaptırıldı. Kızılateş, kendisine adres soran kişinin Hernandez olduğunu teyit etti.

ÜLKESİ ŞİLİ’YE KAÇTI
İfadesi alınan Hernandez, Kızılateş’e adres sorması için kendisini yönlendiren kişinin Rodrigo Vidal Ramirez olduğunu söyledi. Hernandez, bu kişinin, ülkesi Şili’ye kaçtığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x