Özgür Özel Çatalca’da konuştu! ‘Mesaj vermeniz son derece önemlidir’

Özgür Özel, “Hepimiz için en tehlikeli dönem akaryakıta gelen zamdan sonrası. Şimdi iğneden ipliğe her şeye zam gelmeye başlayacak. 31 Mart’a kadar tutmaya çalışıyorlar yine tutamıyorlar. 31 Mart’tan sonra büyük bir hayat pahalılığı var, eğer gerekli mesaj bunlara iletilmezse. 1 Nisan olduğunda yapacak bir şey yok ertesi gün, bir gün önce yapacak bir şey var. Çatalca’nın çiftçileri, esnafı, emeklileri, işçileri 31 Mart’ta Tayyip Erdoğan’ın sizleri yok sayan, kötü, işsiz, aç bırakan, borcunu ödeyemez hale getiren politikalarına dur diyecek miyiz?” dedi.

“4 YIL SEÇİM YOK”

Cumhur İttifakı seçmenine seslenen Özel, “Ben CHP’lilerin; Atatürkçülerin, milliyetçilerin niye Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermesi gerektiğini birazdan anlatacağım. Ama, AK Partililer ve MHP’lilerin, mutlaka son seçimde Tayyip Bey’e oy verenlerin bu seçimde oy vermemesi lazım. Çünkü, ‘4 yıl seçim yok. 4 yıl boyunca kemer sıkacağız’ diyor. ‘Acı reçete içireceğim’ diyor. ‘Bundan sonra sıkı para politikası’ diyor, Mehmet Şimşek ağzından kaçırdı. Eğer bu seçimde emeklinin, yoksulların bu haline rağmen işçiler emekçiler veya millette para yok diye dükkanını çeviremeyen esnaf, hak ettiği desteği göremeyen çiftçi buna bu sefer de oy verirse ne yaparsak yapalım oyalıyoruz dediği için bundan sonra bu günleri arar olacak AK Partinin seçmeni, Tayyip Erdoğan’a oy verenler de” diye konuştu.

“HESABI KİTABI DEĞİŞTİRECEK”

Özel, “Ama, siyasette kuraldır sarı kartı gösterirsen, kırmızı ışığı yakarsan, beni hesaba kat, ben çantada keklik değilim dersen hesabı kitabı değiştirecek. Senin değil, o çetelerin, ultra zenginlerin, holdinglerin vergilerini artıracak başka çare yok. O yüzden hep beraber bu seçimde bunun bir genel seçim olmadığını görüp, yerelde dürüst, çalışkan, namuslu insanlara oy verip Ankara’dakilere de bu yoksulluk canıma tak etti. Bak, bundan sonrası garanti değil diye mesajı vermeniz son derece önemlidir” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x