Biz yaptık dediği projelere hayır oyu vermişler! İmamoğlu’ndan tutarsız açıklamalar

  • Haber7

Göreve geldiği günden bugüne hiçbir metro ihalesi yapmayan İBB Başkanı İmamoğlu, katıldığı bir programda kendisine yöneltilen, “Temelini attığınız bir tane metro hattı var mı?” sorusuna AK Parti’nin başlatmış olduğu metro projelerini söyleyerek cevap verdi ancak bahsi geçen projelerin gerçekleşmemesi için de hayır oyu verdikleri ortaya çıktı.

Temelini kendisinin attığını söylediği, Mahmutbey – Esenyurt, Göztepe –  Ataşehir, Çekmeköy – Sancaktepe metro hatları 2017 yılında AK Parti tarafında İBB Meclisine sunulmuş ve CHP grubu tarafından hayır oyu verilmesine rağmen oy çoğunluğu ile kabul edilmişti.

İstanbul’da yapılan diğer metro hatları ile ilgili bilgiler:

Ekrem İmamoğlu’nun ben yaptım diyerek açılışlarını gerçekleştirdiği metro hatlarının ise neredeyse tamamına yakını AK Parti döneminde yapıldı.

  • Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattının yüzde 94’ü AK Parti tarafından yapıldı.

  • Dudullu – Bostancı metro hattının yüzde 70’i AK Parti, yüzde 30’u İmamoğlu tarafından gerçekleşti.

  • Eminönü – Eyüpsultan – Alibeyköy metro ve tramvay metro hattının yüzde 89’u AK Parti, yüzde 11’lik geri kalan kısmı İmamoğlu tarafından hizmete sunuldu.

 

YENİ YAPILAN TEK PROJE YOK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sıfırdan biz yaptık dediği metroların, 2017 yılında İBB Meclisinde oylandığını belgeleriyle açıklayan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x